RTSH Sport Live

Thashetheme nga Spanja: Ronaldo i ka kërkuar Georginës që të martohen

  • 07/09/2020
  • |
  • Gosip
Thashetheme nga Spanja: Ronaldo i ka kërkuar Georginës që të martohen

Ai është një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit. Ajo shkëlqen mes tapetit të kuq dhe spektaklit, me praninë në Festivalin e Sanremos dhe atë në Venecia. Cristiano dhe Georgina janë çifti i artë i futbollit botëror, me gjithë respektin për Messin dhe gruan e tij Antonella, shumë më pak mediatik sesa portugezi dhe modelja argjentinase. Sidoqoftë, pyetja që shumë veta i bëjnë vetes është vetëm një: kur do të martohen? Të paktën duke gjykuar nga ajo që doli në spektaklin spanjoll Socialité, së shpejti. Programi televiziv ra në kontakt me një gazetar portugez, i cili shpjegoi se kishte një propozim martese ...

FESTA - Dhe kjo ndodhi këtë verë, kur disa revista kishin lëshuar sinjalin, por mungonte konfirmimi. E gjithë kjo, shpjegon gazetari, ka ndodhur gjatë një feste, e dokumentuar gjerësisht në profilin e Georgina në Instagram. Festa u organizua nga Georgina që Cristiano të mblidhej së bashku me miqtë e tij. Dhe papritmas Cristiano i kërkoi Georginas që të martohej me të. Pasi pa befasinë e mrekullueshme që ajo përgatiti, ai i bëri asaj propozimin dhe ajo tha po. Pra, martesë do të ketë.

E ARDHMJA - Por ka ende shumë për të përgatitur ... Në festë nuk kishte familje, as nga Ronaldo as nga Georgina. Pastaj do të ketë një darkë fejese në të cilën do të ftohen të gjithë. Por ende nuk ka një datë të caktuar dhe nuk pritet që dasma të bëhet së shpejti. Gjithashtu sepse verën e ardhshme do jetë edhe Europiani. Por nga ana tjetër, nuk ka mungesë të planeve për të ardhmen. Cristiano bleu 8 milion euro truall. Georgina e viziton vendin e ndërtimit çdo muaj dhe do të jetë shtëpia ku të dy do të jetojnë kur Cristiano të ndalojë së luajturi. Dhe që do të ketë një vlerë prej 20 milion eurosh.