RTSH Sport Live

Spanja e Portugalia nuk bëjnë keq, 0-0 në Madrid

  • 04/06/2021
  • |
  • Futboll Bota
Spanja e Portugalia nuk bëjnë keq, 0-0 në Madrid
Rrjeta të bardha në Wanda Metropolitano, me dy skuadrat që ndajnë operacionet e lojës midis pjesës së parë dhe të dytë

Ndeshja miqësore e luksit, ajo mes Spanjës dhe Portugalisë ka përfunduar në barazim 0-0 në Wanda Metropolitano në Madrid, një startues për Euro 2020, që fillon pas një jave. Ndeshja ndahet ndjeshëm në gjysmë: pjesa e parë e dominuar nga spanjollët, ndërsa pjesa e dytë është më e mirë për portugezët, ku Cristiano Ronaldo preku golin e fitores në finale me kokë.

Dy përfaqësueset, që kanë fituar tre edicionet e fundit të Kampionateve Europiane të futbollit (Spanja në 2008 dhe 2012, Portugalia në 2016) po përgatiten për garën që do të fillojë pas një jave. Asnjëra nuk mbizotëron mbi tjetrën, por emocionet nuk munguan në stadiumin Wanda Metropolitano në Madrid.

Midis të martës së ardhshme dhe të mërkurës, Spanja dhe Portugalia do të përballen përsëri në ndeshje miqësore (e fundit para Euro 2020) përkatësisht me Lituaninë dhe Izraelin.