RTSH Sport Live

Patrice Evra fejohet me modelen, ish-gruaja: Një mi kanalesh

  • 14/11/2020
  • |
  • Gosip
Patrice Evra fejohet me modelen, ish-gruaja: Një mi kanalesh

Patrice Evra, ish-mbrojtësi i Juventusit, ka njoftuar zyrtarisht fejesën e tij me Margaux Alexandra, një modele 25-vjeçare hollandeze. “Jemi së bashku për më shumë se një vit, dua të them që kur më vodhe zemrën. Pas herës së dytë që u takuam, të thashë se do të bëhesh gruaja ime për gjithë jetën - shkroi Evra në Instagram - Unë nuk mund të jetoj pa ty tani, edhe kur të jesh pranë meje, më mungon! Ju mendonit se isha i çmendur kur kërkova dorën tuaj pas vetëm tre muajsh. Uroj që të gjithë burrat të duan gratë e tyre ashtu siç unë ju dua juve. Është thjesht e mahnitshme, nuk mund ta përshkruaj atë. Ju jeni universi im, shpirti im, paqja ime. Ndihem i sigurt kur më mban dorën. Lumturia është një zgjedhje dhe unë ju zgjedh për pjesën tjetër të jetës time” . Një deklaratë dashurie që tërboi ish-gruan e francezit, Sandra, me të cilën Evra u divorcua së fundmi, pas 25 vitesh lidhje: “Ai u largua nga shtëpia për një udhëtim pune 15-ditor dhe nuk u kthye më. Në 4 Mars ai bëri kërkesë për divorc përmes avokatit të tij. M'u desh shumë kohë për të kuptuar se si ai u bë një mi kanalizimesh”, tha gruaja për "Sun".