RTSH Sport Live

NBA, Dallas kërkon të fitojë menjëherë: objektivi është Gallinari

  • 28/10/2020
  • |
  • Basketboll
NBA, Dallas kërkon të fitojë menjëherë: objektivi është Gallinari

E ardhmja e Danilo Gallinarit? Ndoshta quhet Dallas. Sipas të përditshmes locale, Morning Neës, Mavericks kanë ide të qarta: të gjithë ata që nuk quhen Luka Doncic ose Kristaps Porzingis janë në merkato. Objektivi? Shtoni një yll të tretë në listë, një lojtar që i premton skuadrës së drejtuar nga Rick Carlisle të bëjë hapin e fundit dhe të paktën të arrijë në finalen e Konferencës, apo edhe në Finale. Është folur për Jerami Grant, tani flitet veçanërisht për Gallinari.

I gjithanshëm, i aftë për të luajtur në role të shumta, i besueshëm nga pikëpamja e efikasitetit të perimetrit, ish Olimpia Milano përfaqëson llojin e lojtarit që Donnie Nelson - Drejtori i Përgjithshëm dhe presidenti i operacioneve të basketbollit Mavs - e ka vlerësuar gjithmonë.

Menaxhmenti i Mavs dëshiron të fitojë menjëherë, në 2021 dhe të përpiqesh ta bësh këtë, do të thotë gjithashtu t'i dërgosh një mesazh të qartë sllovenit: Dallas është shtëpia jote, Mavs do të rrisë talentin tuaj, qëndroni me ne.