RTSH Sport Live

Napoli uron mbrojtësin kuqezi: Gëzuar ditëlindjen Hysaj

  • 02/02/2021
  • |
  • Gosip
Napoli uron mbrojtësin kuqezi: Gëzuar ditëlindjen Hysaj
Mbrojtësi shqiptar i skuadrës së Napolit feston sot 27-vjetorin e lindjes

Sot Elseid Hysaj do të fryjë 27 qirinj. Ende festë në shtëpinë e Napolit pas ditëlindjes së djeshme të Ghoulam, i cili mbushi 30 vjeç. "Gëzuar ditëlindjen" shkruan klubi përmes profileve në rrjetet sociale. Mbrojtësi i kaltër mbërriti në hijen e Vezuvit plotësisht në verën e vitit 2015, duke u bërë një nga të paluajtshmit e Maurizio Sarri.

 Që nga lamtumira e këtij të fundit, lojtari ka vazhduar karrierën e tij në të njëjtën skuadër, por jo pa problem: ulje e ngritje. Kjo është arsyeja pse ai ka qenë afër lamtumirës disa herë -, pastaj kapërceu hierarkinë me ardhjen e Gattuso. Profesionist i shkëlqyer dhe shumë i lidhur me ngjyrat e kaltër, ai ka deklaruar vazhdimisht se ndihet napolitan.