Egnatia e Lushnja ndahen në barazim, Burreli mund Vorën

• 08/11/2020
  • |
  • Futboll Vendi

Janë mbyllur dy ndeshjet e Kategorisë së Parë të vlefshme për javën e dytë të këtij edicioni. Në Grupin B, Egnatia nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në përballjen me Lushnjen. Një ndeshje me ritëm, ku vendasit e drejtuar nga trajneri Magani kanë kaluar të parët në avantazh me anë të Shytit në minutën e 15-të. Por skuadra lushnjare ka arritur të gjejë golin e barazimit në pjesën e dytë, pikërisht në minutën e 75-të me autor Alushin.

Në Grupin A, Burreli ka marrë një fitore të rëndësishme në transfertë përballë Vorës. Gjithçka është vendosur në minutën e 6-të të takimit, ku Rraboshta ka shënuar golin e vetëm të kësaj sfide.