RTSH Sport Live

Casillas-Carbonero, marrëveshje divorci: ajo ka kujdestarinë e dy fëmijëve

  • 15/04/2021
  • |
  • Gosip
Casillas-Carbonero, marrëveshje divorci: ajo ka kujdestarinë e dy fëmijëve
Para gjykatës së Pozuelo de Alarcon, ish-portieri i Real Madridit dhe gazetarja përfunduan zgjidhjen e martesës pesë-vjeçare. Djemtë do të jetojnë me nënën e tyre

Në mars ishte vetë Iker Casillas që u dha fund hamendësimeve të shtypit, duke konfirmuar përmes Instagram se ai dhe gruaja e tij Sara Carbonero ishin ndarë, pas dymbëdhjetë vjet dashurie (kompletuar me një puthje në TV drejtpërdrejt pas fitores së Kupës së Botës 2010, e cila e bëri zyrtare historinë e tyre) dhe pesë vite të martesës. Dhe sot gazeta spanjolle Sport zbulon se ish-portieri i Real Madrid dhe gazetarja përfunduan divorcin e tyre në 6 Prill, përpara gjykatës së Pozuelo de Alarcon.

Sipas marrëveshjes, e cila është mjaft koncize, Casillas ia la kujdestarinë e dy fëmijëve të tij (Martin, 7 dhe Lucas, 4) ish-gruas së tij, të cilën ai do të jetë në gjendje ta vizitojë "në një mënyrë fleksibël". Djemtë do të qëndrojnë me nënën e tyre në shtëpinë familjare të La Finca, në pronësi të ish-idhullit të Blancos, ndërsa ai do të transferohet në Madrid, në rrethin Moncloa-Aravaca, në një shtëpi prej 300 metrash katrorë, dhe gjithashtu do të vazhdojë të paguajë tarifat e shkollës së fëmijëve.

"Ndarja nga Sara ishte miqësore dhe dashuria dhe interesi familjar mbizotëruan në marrëveshje," shpjegoi ish-portieri. Pas sulmit në zemër që e goditi atë më 1 maj 2019 gjatë një seance stërvitore me Porto (ekipi me të cilin u bashkua në 2015, pas gjashtëmbëdhjetë sezonesh me Realin, i cili madje bëhet 25 nëse i numëroni edhe ekipet e të rinjve), më 4 gusht 2020 Casillas zyrtarisht i dha lamtumirën futbollit.