RTSH Sport Live

Bundesliga, tris për Hertha e Leipzig, barazim për Schalke e Frankfurt

  • 07/11/2020
  • |
  • Futboll Bota
Bundesliga, tris për Hertha e Leipzig, barazim për Schalke e Frankfurt

Janë mbyllur ndeshjet e orës 15:30 në Bundesligë dhe Leipzig është rikthyer te fitorja në kampionat falë suksesit 3-0 përballë Freiburg. Një ditë e mirë edhe për Hertha Berlin, që është rikthyer te fitorja pas më shumë se një muaji, 3-0 në fushën e Augsburg. Union Berlin ka shkatërruar Arminia Bielefeld me rezultatin 5-0. Stuttgart dhe Eintracht Frankfurt kanë dhuruar një barazim 2-2. Po në barazim 2-2 është mbyllur dhe sfida mes Mainz e Schalke.

BUNDESLIGA:

Augsburg-Hertha 0-3

Mainz-Schalke 2-2

Leipzig-Freiburg 3-0

Stuttgart-Frankfurt 2-2

Union Berlin-Arminia Bielefeld 5-0