RTSH Sport Live

"Ju tregoj frikën më të madhe të Cristiano Ronaldos"

  • 05/03/2021
  • |
  • Gosip
"Ju tregoj frikën më të madhe të Cristiano Ronaldos"
Ish-kampioni i MMA-së Khabib Nurmagomédov foli për miqësinë e tij me CR7 dhe zbuloi mesazhin që Ibra i dërgoi para ndeshjes së tij të fundit

Ish-kampioni i MMA-s, Khabib Nurmagomédov, i cili njoftoi tërheqjen e tij nga UFC pasi triumfoi ndaj Justin Gaethje, në një intervistë me YouTuber rus, KraSava, foli për miqësinë e tij me Cristiano Ronaldo, zbuloi mesazhin që Zlatan Ibrahimovic i dërgoi atij para ndeshjes së tij të fundit dhe rrëfeu se nuk e përjashton të ardhmen e tij në botën e futbollit.

Për Ronaldon - Miqësia e madhe midis ish-luftëtarit të Dagestanit dhe futbollistit portugez është e njohur për të gjithë. Në intervistë ai zbuloi se ata flasin "pothuajse çdo ditë", dhe se e ardhmja e Cristiano Jr është një nga temat kryesore, duke pasur parasysh se CR7 është i shqetësuar se djali i tij, duke pasur gjithçka, nuk ka arsyet e duhura. "Ne bisedojmë shumë herë, pothuajse çdo ditë, por kur u takuam biseduam për motivimin tonë, ku e morëm atë. Ai më tha se dëshiron që djali i tij të jetë pasardhësi i tij”.

“Kur Cristiano ishte një djalosh, ai vetëm mund të ëndërronte të kishte një palë këpucë. Por djali i tij i ka të gjitha. Ai ka frikë se djali i tij nuk ndjen të njëjtën uri, të njëjtin vullnet. Njerëzit drejtohen nga ai vullnet, ata ndiejnë dëshirën për të përmbushur gjërat. Kur ke gjithçka, është e vështirë për të gjetur motivimin e duhur”.

“Kur më tha, nuk do të them se isha i befasuar, por më pëlqente ta dëgjoja. E kuptova që ai është një person që nuk është i kënaqur me një, dy ose tre tituj", shtoi ai. Për Khabib, shoku i tij Cristiano ka ende disa vite në karrierë. “Ai së fundmi fitoi titullin e tij të tridhjetë, është shënuesi më i mirë në histori. Unë mendoj se ai do të jetë akoma atje për dy ose tre sezone të tjera”.

E ardhmja në futboll - Pasi njoftoi pensionimin e tij nga Oktagoni, rusi mori një ofertë për t'u bashkuar me FC Kamaz, skuadër e divizionit të tretë në futbollin rus. Ftesa u bë përmes rrjeteve sociale të klubit rus. "Ne ju ofrojmë një vend në ekipin tonë për të bërë debutimin tuaj në kampionat. PFL është UFC i futbollit. Ne luajmë çdo ndeshje për të fituar, ne jemi një ekip me qëllimin ambicioz për të arritur në divizionin e parë. Jemi të gatshëm të përgatisim të gjithë dokumentacionin për nënshkrimin tuaj. Nëse gjithçka është ok, duhet vetëm të thoni datën dhe të nënshkruani”.

Për më tepër, Khabib shpjegoi se ai gjithashtu mori një ofertë nga klubi Al Ëasl F.C. dhe një tjetër nga Fenerbahçe. Ndërsa Ibrahimovic e ftoi atë të luante për Milanin. "Unë dua të provoj diçka interesante, sepse të them të drejtën, MMA tashmë më mërzit. Unë dua një konkurrencë të vërtetë”, tha Nurmagomédov.

Mesazhi i Ibrahimoviç – Ish-luftëtari rus, gjithashtu, ndau mesazhin zanor që Ibrahimovic i kishte dërguar atij para ndeshjes me amerikanin, Justin Gaethje, e cila u zhvillua tetorin e kaluar, pasi ai njoftoi pensionimin e tij. "Puna e vështirë gjithmonë paguan, gjithçka varet nga ju, nga mentaliteti juaj. Kur jeni numri një, njerëzit gjithmonë kërkojnë diçka të keqe tek ju për t'ju dëmtuar në një farë mënyre. Por ne provojmë përsëri dhe përsëri kush jemi dhe çfarë kemi bërë”.