RTSH Sport Live

Xavi: Barcelona? Nuk e kam me nxitim

  • 05/06/2021
  • |
  • Spanjë
Xavi: Barcelona? Nuk e kam me nxitim
Fjalët e trajnerit, i cili rinovoi për dy vjet të tjera me Al-Saad: "Kur blaugrana më thirrën, unë ndjeva se nuk ishte koha"

Nuk ka Barcelonë, ​​të paktën për këtë vit, për Xavi. Ish-mesfushori i katalanasve, në fakt, ka vendosur të rinovojë kontratën e tij me Al-Sadd për dy vite të tjerë, pas konfirmimit të Koeman në stolin e spanjollëve:

"Kam firmosur dhe për dy vite të tjerë, familja ime dhe unë jemi të lumtur gjithashtu, nuk ndiejmë nevojën për të ndryshuar, duke u kuptuar që unë jam i hapur për oferta nga klube të tjera, por të gjitha me qetësinë më të madhe - tha Xavi për La Vanguardia - Unë jam duke mësuar, madje edhe duke bërë gabimet e mia, por në Al Sadd mund ta bëj dhe do të kem gjithashtu një rol të rëndësishëm në pikëpamjen e Kupës së Botës në Katar”.

“Barcelona? Ka një trajner që është Koeman dhe i cili meriton respekt të madh, gjithashtu unë nuk e kam me nxitim. Do të shohim se çfarë do të ndodhë. Kur Barcelona më thirri, ndjeva se nuk ishte ende koha. Dhe pastaj e mendoj si Xabi Alonso, i cili thotë se dëshiron të jetë trajner në mënyrën e tij, duke vazhduar hap pas hapi”.