RTSH Sport Live

Formula1 / GP SAKHIR. Ora 17:45 në RTSH 1 HD

  • 06/12/2020
  • |
  • Evente Sportive
Formula1 / GP SAKHIR. Ora 17:45 në RTSH 1 HD
Kjo është gara e dytë resht në Bahrein

Formula 1 rikthehet në Bahrein. Sot në 17:45, do të jetë gara e parë pa Hamilton. Britaniku është i infektuar me Covid 19 dhe nuk është i pranishëm. Kjo e bën edhe më interesante garën sepse askush nuk mund të thotë me siguri se kush do të fitojë. Valtteri Bottas do të niset në  “pole position” ne Çmimin e Madh te Sakhir. Shume prane ndjek Russell ne kualifikueset e para me Mercedesin duke vene presionin mbi Bottas per garen. Verstappen ka arritur serisht ti qendroje afer dy makinave Mercedes. Në vijën e dytë të nisjes është edhe Leklerk me Ferrari, prandaj gjjthçka pritet të jetë interesante.